Po sukcesie “Wiedźmina” Netflix sięga po kolejną polską opowieść o smokach i wojownikach. W 2021 r. premierę ma mieć animacja opowiadająca o przygodach dwóch słowiańskich wojów: Kajka i Kokosza, bohaterów kultowych komiksów Janusza Christy.
Niezapomniane przygody dwóch dzielnych wojów, czarownicy Jagi, kasztelana Mirmiła, potężnego Łamignata i niegodziwych, przypominających Krzyżaków Zbójcerzy, będą miały swoją premierę w przyszłym roku. Autorem postaci będzie rysownik Sławomir Kiełbus, który, ogłoszony przez Christę swoim następcą, pracował nad ukazującymi się od 2007 roku kolejnymi zeszytami komiksami z Kajkiem i Kokoszem. Serial powstanie w technice animacji 2D. Za jego produkcję odpowiedzialne będzie studio EGoFILM, które ma na koncie takie animacje jak „Żubr Pompik” i „Wielka księga uczuć”.
Netflix kupił prawa do adaptacji komiksowej serii od Fundacji Kreska, której prezesem jest wnuczka twórcy Kajka i Kokosza, Paulina Christa.
“Ten wybór był dla nas oczywisty. Kajko i Kokosz to bardzo wartościowy element polskiej kultury i nasz rodzimy fenomen. Na komiksowych przygodach dzielnych wojów wychowały się całe pokolenia, dlatego też pracujemy nad serialem z ogromną ekscytacją. Cieszymy się, że w animacji kultowe postaci ożyją i nabiorą jeszcze większej wyrazistości. Jesteśmy przekonani, że za sprawą Netflix, Kajka i Kokosza polubią też widzowie na całym świecie, powiedział Łukasz Kłuskiewicz, który odpowiada za pozyskiwanie treści w regionie Europy Środkowej.”