W dniu 10 października 2022 w Zespole Szkół w Jacie odbyło się spotkanie autorskie z Barbarą Supeł – autorką książek dla najmłodszych, zajmującą się pisaniem bajek, baśni, legend i literatury dziecięcej. Pisarka jest znana przede wszystkim z serii książek o Jadzi Pętelce i jej bracie Stasiu.
W spotkaniu autorskim, które powitaniem autorki, dzieci i opiekunów rozpoczęła Stanisława Ligas – dyrektor ZS w Jacie, wzięło udział 36 dzieci z klas „O” i „I”, ich opiekunowie: Lucyna Mozgawa i Marek Kowalski, Anna Partyka – opiekun biblioteki szkolnej i organizator spotkania Edward Chaber z Biblioteki Publicznej w Jacie
Spotkanie miało charakter interaktywnych warsztatów, w czasie których autorka prezentowała swoje utwory i organizowała zabawy w oparciu o ich treść, wymagające twórczego zaangażowania dzieci, które wykazały się zarówno aktywnością jak i dużą kreatywnością w ich trakcie.
Po zakończonym spotkaniu Pani Barbara Supeł podpisała jeszcze dedykacje i autografy dzieciom na bajeczkach autorki i udała się na kolejne spotkanie do Szkoły Podstawowej w Jeżowem Pogórzu, a następnie w Groblach
Do tej krótkiej informacji załączamy dość obszerną fotogalerię dokumentującą spotkanie autorskie z Barbarą Supeł.