Informujemy, że Biblioteka Publiczna w Jeżowem oferuje swoim czytelnikom dostęp do Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych ACADEMICA, która jest największą pełnotekstową bazą polskich publikacji naukowych. Udostępnia ponad 2 195 080 zdigitalizowanych dokumentów z zasobów Biblioteki Narodowej. Stale rozbudowywane zasoby Academiki obejmują współczesne piśmiennictwo naukowe ze wszystkich dziedzin w tym także najnowsze wydania podręczników akademickich, monografie, skrypty oraz czasopisma specjalistycznych (ponad 2 tys. tytułów), teksty źródłowe, literaturę piękną oraz zbiory specjalne i publikacje nie chronione prawem autorskim.

Publikacje nie chronione prawem autorskim są dostępne dla każdego użytkownika Internetu bez ograniczeń. Publikacje chronione prawem autorskim są dostępne na wyznaczonym terminalu ACADEMICA w czytelni Biblioteki Publicznej w Jeżowem.

Zachęcamy do korzystania z zasobów Academiki mając nadzieję, że stanie się kolejnym narzędziem w pracy naukowej, badawczej i dydaktycznej.

Przejdź do bazy

Zasady korzystania

Dostęp do treści publikacji chronionych prawem autorskim jest możliwy wyłącznie na terminalu ACADEMICA w czytelni Biblioteki Publicznej w Jeżowem, po uprzedniej rejestracji.

Rejestracja:

  • odbywa się na miejscu, w Czytelni BP w Jeżowem,
  • wymagane jest okazanie dokumentu tożsamości,
  • terminal, z którego czytelnik chce skorzystać może uruchomić tylko upoważniony pracownik Biblioteki, który posiada konto z uprawnieniami administratora.

 Więcej szczegółów o projekcie ACADEMICA znajduje się na ulotkach oraz w poniższym regulaminie i podręczniku
Regulamin
Podręcznik czytelnika CWPN Academica
Najczęściej zadawane pytania
Zapraszamy do bezpłatnego korzystania z zasobów Academiki.