Dnia 8 V 2017 Gminna Biblioteka Publiczna w Jeżowem zorganizowała spotkanie inaugurujące Tydzień Bibliotek 2017 w Jeżowskich Bibliotekach Publicznych.
W spotkaniu w obecności miejscowej Bibliotekarki wzięli udział Zastępca Wójta Gminy Jeżowe Pan Stanisław Szot oraz Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Jeżowem Pan Zbigniew Bednarz z 4 i 5-latkami „Krasnoludki” i „Motylki” z Zespołu Szkół w Jeżowem Centrum. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej, ciepłej i wręcz rodzinnej atmosferze. Nasi Goście rozmawiali z dziećmi o bibliotece, książkach i potrzebie ich czytania, dzieci bardzo chętnie odpowiadały na pytania, było również czytanie bajek. Zastępca Wójta i Dyrektor GCK przeczytali dzieciom bajkę z cyklu Przygody Fenka pt. “Sprzątam po zabawie” autorstwa M. Grucy. Dzieci wysłuchały z wielką uwagą i potrafiły opowiedzieć treść oraz wyciągnąć wnioski czego uczy przeczytana bajka.
Dbanie o czystość środowiska oraz zagrożeniach jakie niosą zanieczyszczenia przyrody było również tematem drugiej przeczytanej dzieciom na głos bajki „O tym jak turyści mali, pożar w lesie wywołali” – R. Wejner. Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały najpiękniejsze bajki ze zbiorów biblioteki; bajki rozkładanki 3D, bajki harmonijki, bajki grające oraz te które widziały już w wersji filmowej. Wszyscy brali udział w wyszukiwaniu bajek z imieniem w tytule i wyszukiwanie własnego imienia. Wielkie zainteresowanie bajkami, dyskusje, śpiewanie piosenek przez dzieci zostało hojnie nagrodzone. Grupa starszych dzieci otrzymała książeczki malowanki z krótkimi historyjkami a młodsze obrazki do kolorowania i zostały odznaczone „orderami uśmiechniętej buźki”. Przy wyjściu z biblioteki dzieci zostały poczęstowane słodkimi „Krówkami” przyniesionymi przez Pana Zastępcę Wójta Gminy Jeżowe.
Było to bardzo mile i pożytecznie spędzone przedpołudnie jeżowskich przedszkolaków, które na pewno zaowocuje zapisem nowych czytelników w naszej bibliotece.