W sierpniu 2018 roku biblioteka została przeniesiona do budynku Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II – powód: REMONT BUDYNKU!! Nie tylko biblioteka zostanie wyremontowana ale również znajdzie się miejsce na świetlicę, która będzie miała dużo miejsca do zagospodarowania gdyż znajduje się w pomieszczeniu obok biblioteki i na poddaszu. Ponadto obok budynku został dobudowany garaż dla OSP. Gdyby to było wszystko takie proste do wykonania jak zostało napisane. Na prawdę to była ciężka praca. Przy przewożeniu książek i regałów do budynku szkoły podstawowej szczególną pomoc ofiarowali Nam strażacy z Grobel. Dziękujemy również Pani Dyrektor Annie Piędel za mile spędzony czas, gościnność na terenie szkoły. Po 10-ciu miesiącach nastąpiła przeprowadzka do nowej biblioteki. Wypakowywanie książek nie powiodło by się tak sprawnie gdyby nie uczniowie szkoły i przyjaciele biblioteki oraz pomoc bibliotekarki z Jeżowego Pani Pauliny Piróg. Każda z 6-ciu tysięcy książek została dokładnie oczyszczona z kurzu i ułożona na swoje miejsca w nowej bibliotece.
Wspólnymi siłami utworzyliśmy miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Biblioteka została wyposażone w nowe regały, ponadto zyskała kawiarenkę komputerową, w której znajdują się cztery komputery. Do nowej świetlicy zostały zakupione wygodne krzesła i stoliki, przy których można usiąść, odpocząć i poczytać prasę, która znajduję się w bibliotece. Mamy również kącik dla dzieci, w którym mogą malować, rysować, czytać i poszerzać swoje umiejętności.
Budynek został dobrze wyposażony, z racji nowej świetlicy i biblioteki zapraszamy wszystkich chętnych, nie zależnie od wieku do korzystania, odwiedzania Nas codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 11:00 – 19:00.
ZAPRASZAMY!

Galeria