W czwartym dniu Tygodnia Bibliotek 2017 tj. 11 maja, w naszej bibliotece została przeprowadzona lekcja biblioteczna dla grupy trzecioklasistów z Publicznego Gimnazjum w Jeżowem, która przybyła z opiekunem szkolnym panią mgr Anetą Zakrzewską – Drelich. Celem lekcji było zapoznanie uczniów z katalogiem naszej biblioteki tworzonym w najpopularniejszym na podkarpaciu i bardzo przyjaznym zarówno dla pracujących w nim jak też dla użytkowników systemie bibliotecznym MAK+
Po krótkim przypomnieniu o rodzajach katalogów tradycyjnych, kartkowych oraz danych zawartych na karcie katalogowej młodzież została poinformowana jakie dane osobowe są konieczne obecnie do elektronicznego zapisu czytelnika.
     Uczniowie mogli dowiedzieć się jak korzystać z katalogu online naszej biblioteki zarówno jako gość nie będąc czytelnikiem lub bez rejestracji i logowania. Pracownik Biblioteki Pani Paulina Kępa przeprowadziła z młodzieżą ćwiczenia praktyczne jak zarejestrować się, logować, wyszukiwać oraz rezerwować książki korzystając z naszego katalogu dostępnego w sieci Internet. Udostępnianie katalogu bibliotecznego w sieci umożliwia zdalne i bardziej dostępne korzystanie z niego nie tylko przez czytelników ale i dla ogółu zainteresowanych.