Już po raz ósmy w Publicznej Szkole Podstawowej w Starym Narcie odbył się Gminny Konkurs Czytelniczy pt. „Czytanie najlepszą nauką”. Rokrocznie odbywa się on dzięki współpracy PSP w Starym Narcie (Małgorzata Wyka i Alina Kobylarz) oraz Biblioteki Publicznej w Nowym Narcie (Barbara Marut)i GCK w Jeżowem.     

Jest on skierowany do uczniów V i VI klasy, którzy mają za zadanie zapoznać się z wybraną lekturą konkursową i tym razem była to  powieść Adama Bahdaja pt. „Wakacje z duchami”        

Uroczysty finał odbył się 1 marca 2018 r. Przystąpili do niego przedstawiciele wszystkich szkół z Gminy Jeżowe.

         Najlepiej, tracąc zaledwie pięć punktów, napisała Paulina Szwarc (PSP Groble, opiekun Anna Piędel), II miejsce zajęły: Magdalena Kozak (PSP Cholewiana Góra, opiekun Małgorzata Rychlak) oraz Angelika Żak (PSP Stary Nart, opiekun Małgorzata Wyka), III miejsce wywalczyły: Kinga Rurak (PSP Cholewiana Góra, opiekun Teresa Komsa) oraz Karolina Zaguła (PSP Jata, opiekun Teresa Szewczyk).

         Dla wszystkich uczestników przygotowano pamiątkowe dyplomy, zaś laureaci otrzymali ponadto książki i nagrody rzeczowe. W tym roku przekazano również pamiątkową statuetkę i dyplom uznania szkole w Jeżowem – Kameralnem, która może poszczycić się największą liczbą laureatów i zwycięzców w dotychczasowych edycjach konkursu.